Videoõppe keskkond matemaatikaeksamiks valmistujale 30. märts Lea Tikenberg-Rulli

Delfi lõi koos Videoõps algatusega uudse keskkonna https://forte.delfi.ee/kategooria/92631911/videoops kus videote toel saavad põhikooli lõpetajad valmistuda matemaatikaeksamiks.

Õppuritele jagatakse kasulikke näpunäiteid viimaste aastate eksamite ülesannete alusel, millega noored tihti hätta jäävad.Kokku on Delfi Videoõps erikeskkkonnas 10 videot, millest igaüks räägib erineval matemaatika põhiteemal alates protsentide arvutamisest lõpetades geomeetriaga. Teemad on valitud nii, et katta ära peamised eksamitel esinevad ülesandetüübid. Videotes näidatakse võimalikke lahenduskäike, selgitatakse arvutuskäikude loogikat ning tuuakse humoorikas võtmes seoseid päriseluga. Samuti juhitakse tähelepanu tüüpvigadele ning antakse soovitusi eksamiks õppimiseks. Videote teemade valiku juures andis nõu ja kontrollis lahenduskäikude korrektsust Tallinna Prantsuse Lütseumi põhikooli matemaatika õpetaja Anne Küüsmaa.

Materjalid on tegijate sõnul abiks ka teistele põhikooli klassidele ja 10. klassi tasemetöödeks harjutamisel, sest põhiteemad on läbivad kõikides vanuseklassides.